بسم الله الرحمن الرحیم

bithesab screenshot

بیت حساب – محاسبه بیت ریت و حجم فایل ویدئویی قبل از تبدیل

خب بیت حساب (BitHesab) یکی دیگه از اسباب بازی های رایگان بنده هست که مدتی بود دوست داشتم در اینترنت قرارش بدهم و بالاخره امروز (عید غدیر خم سال 1394 که به همگی تبریک عرض می کنم) فرصتش پیدا شد. محاسبه گر نرخ بیت در اینترنت به راحتی پیدا می شه و چیز کمیابی نیست. ولی خب کار دست خودم با نام انتخابی خودم (بیت حساب!) لذت بخش تر هست بعلاوه اینکه فارسی هست و به لطف توانایی Lazarus می توانم به راحتی برای لینوکس هم کامپایلش کنم. نرم افزار در نسخه ویندوز بدون نیاز به پیش نیاز خاصی از ایکس پی تا 10 کار می کنه و بعلاوه نسخه GTK2 لینوکس روی و زوبونتو 16.04 و کوبونتو 16.04 تست شده و بدون مشکل کار می کنه.
امکانات برنامه هم در حد کفایت هست و چیزهای قدیمی مثل bits per pixel و q estimate هم که با x264 و سایر کدک های جدیدتر رابطه ی چندانی ندارن درونش قرار ندادم. می تونید سایز خروجی را بدهید و نرخ بیت ویدئو را محاسبه کنید یا نرخ بیت ویدئو را بدهید و حجم خروجی را محاسبه نمایید.
باعث خوشحالیه اگر ایرادی در آن مشاهده کردید و اطلاع دادید تا اصلاح بشه یا احساس کردید جای چیزی خالی هست و پیشنهاد دادید تا اضافه بشه.

دریافت: بسته به نیاز خود نسخه کنسولی (CLI) یا ظاهر گرافیکی (GUI) را دریافت کنید. نسخه گرافیکی برای اجرا به نسخه کنسولی نیازی ندارد.

دانلود از گیت هاب

لیست تغییرات:
1.2.0 (23 شهریور 1396)
بیت حساب متن باز شد
نسخه جداگانه برای ظاهر کنسولی و ظاهر گرافیکی ارایه شد
نسخه 64 بیتی برای لینوکس های 64 بیتی ارایه شد
امکان انتخاب واحد برای نرخ بیت تصویر اضافه شد
پشتیبانی از DPI بالا اضافه شد
امکان انگلیسی کردن ظاهر گرافیکی اضافه شد
آیکون برنامه ویرایش شد